English

Licznik odwiedzin

1302974
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkich
186
279
1010
1298027
6772
7956
1302974

Wiosna Riders 2024 - sprawozdanie

Utworzono: 09 czerwiec 2024
Łukasz Nysztal Odsłony: 66

W dniach od 30 maja do 2 czerwca 2024 roku w Suścu odbył się wspólny XXII Rajdzie rowerowo-motocyklowo-pieszym Izby Adwokackiej w Lublinie oraz XV Ogólnopolskim Zlocie Motocyklowym Adwokatów WIOSNA RIDERS i XIII Ogólnopolskim Rajdzie Rowerowym Adwokatów WIOSNA BIKES. Bazą tegorocznego rajdu był pensjonat Sosnowe Zacisze. W rajdzie udział wzięło kilkudziesięciu rowerzystów, piechurów i motocyklistów z całej Polski.
Pierwszego dnia wszystkie grupy udały się na spływ kajakowy rzeką Wieprz od Obroczy do Zwierzyńca. Na tym odcinku rzeka płynie naturalnym korytem pełnym meandrów i ostrych zakrętów o prawie 180 stopni. 
Kulminacyjnym punktem piątkowego dnia był wieczorny bal komandorski. Tego dnia urodziny obchodził również mecenas Łukasz Nysztal, któremu zlotowicze odśpiewali gromkie sto lat. Rozmowy, integracja i tańce trwały do późnych godzin nocnych. 
 
Sobota przywitała zlotowiczów nieco gorszą pogodą. W trakcie porannej burz uczestnicy Rajdu wzięli udział w szkoleniu zawodowym prowadzonym przez Panią profesor Małgorzatę Kłys.
Na szczęście po wykładzie znów pojawiło się słońce nad Pensjonatem i wszystkie grupy ruszyły na wcześniej zaplanowane trasy.
 
Tego dnia motocykliści pojechali do Przemyśla.  Swoją wizytę grupa rozpoczęła od przemyskiego rynku i pamiątkowego zdjęcia z wojakiem Szwejkiem, siedzącym z kuflem piwa. Następnie urokliwymi ulicami wśród kamienic z czasów austro-węgierskich zlotowicze dotarli do Archikatedry, zwiedzając również jej podziemia. Kolejnym punktem wycieczki był Zamek Kazimierzowski, z którego rozpościerał się widok na całą okolicę Przemyśla. 
 
Z kolei rowerzyści pod przywództwem adwokata Andrzeja Chadaja udali się do Obozu zagłady w Bełżcu. Stamtąd malowniczymi szlakami Roztocza – przejechali przez Narol do słynnych Szum. Szumy to  24 progi skalne o wysokości nie przekraczającej 50 cm tworzą malownicze wodospady. Panuje tu swoisty mikroklimat i czas płynie z cichym szumem – dzięki czemu miejsce to zawdzięcza swoją nazwę. Łącznie grupa pokonała dystans około 60 kilometrów.
 
Po powrocie do Pensjonatu Sosnowe Zacisze na uczestników rajdu czekała kolacja grillowa, przy której zlotowicze mogli omówić kończący się zlot oraz porozmawiać o planach na nadchodzące wakacje. 
 
Organizatorzy Rajdu - Okręgowa Rada Adwokacka w Lublinie oraz jej dziekan - adwokat Bartosz Przeciechowski, adwokat Stanisław Estreich - Przewodniczący Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki Naczelnej Rady Adwokackiej, Klub Motocyklowy Adwokatury Polskiej wraz z komandorem rajdu adwokat Małgorzatą Banach serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za ich udział w Rajdzie. Do zobaczenia na kolejnym Wiosna Riders!