English

Licznik odwiedzin

1264037
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkich
89
417
2688
1254442
506
14935
1264037

Wiosna Riders 2015 - relacja

Utworzono: 07 czerwiec 2015
Łukasz Nysztal Odsłony: 8546

Zlotowicze VII edycja Wiosna Riders gościli w malowniczych Tatrach – w Białce Tatrzańskiej. W samym sercu polskich gór zjawiło się przeszło 30 motocykli, czyniąc niemałe zamieszanie w spokojnej okolicy. Niektórzy zlotowicze stali się nawet tematem numer 1 dla miejscowej prasy. Ale to właśnie czyni nasz klub wyjątkowym, że po każdym takim spotkaniu człowiek wraca do domu pozytywnie naładowany i odlicza dni do kolejnego spotkania – bez względu na pogodę. 

A pogoda w tym roku nie rozpieszczała klubowiczów. Pierwsze czarne chmury zawisły nad zlotem już pierwszego dnia rajdu, kiedy to obiegła klubowiczów informacja o przygodzie Macieja vel Burzy. Parafrazując jego wyczyn na potrzeby literackich kart historii klubu – został pierwszym Memberem bez Motoru, którzy przeżył bliskie spotkanie z kabanosem. Jednak i to zdarzenie – nie popsuło dobrych humorów zlotowiczów. Powitaniom, uściskom i słowom pocieszenia dla Burzy nie było końca. Pomimo marnej aury zlotowicze docierali do Hotelu Liptakówka do późnych godzin nocnych. 
 
Piątkowy poranek powitał wszystkich mgłą i przelotnym deszczem. W szczególności Staszek i Paweł przekonywali nas, że w górach z tą pogodą jest tak, że... albo jest, albo jej nie ma. Cóż – trzeba było uwierzyć na słowo, że gdzieś tam za gęstą mgłą faktycznie skrywają się szczyty gór. Nikt jednak nie zamierzał rezygnować z wcześniej zaplanowanej 200 kilometrowej trasy wiodącej wokół Tatr. Tym bardziej, że po słowackiej stronie gór pogoda była zdecydowanie lepsza. Z każdym kilometrem przybywało też ostrych winkli, zjazdów i podjazdów. Relaksem po wielu górskich kilometrach był odpoczynek i obiad w uroczej słowackiej karczmie – Koliba Holica. 
Po powrocie do hotelu organizatorzy przygotowali wykład  Marka Dworaka, sekretarza Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pt. „Problematyka prawa o ruchu drogowym”, w którym poruszono również istotne dla motocyklistów tematy zgodności z prawem przeciskania się w korkach. 
Nagrodą za trudy całego dnia był Bal Komandorski z przepysznym regionalnym jedzeniem i oprawą muzyczną. Tańce trwały do białego rana. W trakcie balu tradycyjnie wręczono nagrody i wyróżnienia dla zlotowiczów:
W klasyfikacji izb wyróżnione zostały:
- Izba krakowska: „Za zajęcie I Miejsca w Konkursie na Najliczniej Reprezentowaną Izbę Adwokacką w VII Ogólnopolskim Zlocie Motocyklowym Adwokatów WIOSNA RIDERS 2015 i V Ogólnopolskim Rajdzie Rowerowo-Pieszym Adwokatów WIOSNA BIKE 2015, Białka Tatrzańska 21-24 maja 2015 r.”
- Izba łódzka: „Za zajęcie II miejsca w Konkursie na Najliczniej Reprezentowaną Izbę Adwokacką w VII Ogólnopolskim Zlocie Motocyklowym Adwokatów WIOSNA RIDERS 2015 i V Ogólnopolskim Rajdzie Rowerowo-Pieszym Adwokatów WIOSNA BIKE 2015, Białka Tatrzańska 21-24 maja 2015 r.”
- Izba lubelska: „Za zajęcie III Miejsca w Konkursie na Najliczniej Reprezentowaną Izbę Adwokacką w VII Ogólnopolskim Zlocie Motocyklowym Adwokatów WIOSNA RIDERS 2015 i V Ogólnopolskim Rajdzie Rowerowo-Pieszym Adwokatów WIOSNA BIKE 2015, Białka Tatrzańska 21-24 maja 2015 r.”
W kategoriach indywidualnych nagrodzeni zostali:
- Agnieszka Szczęsna-Krajweska: „Za zwycięstwo w Konkursie na Najlepszą Tancerkę w VII Ogólnopolskim Zlocie Motocyklowym Adwokatów WIOSNA RIDERS 2015 i V Ogólnopolskim Rajdzie Rowerowo-Pieszym Adwokatów WIOSNA BIKE 2015, Białka Tatrzańska 21-24 maja 2015 r.”
- adw. Piotr Majewski: „Za zwycięstwo w Konkursie na Najlepszego Tancerza w VII Ogólnopolskim Zlocie Motocyklowym Adwokatów WIOSNA RIDERS 2015 i V Ogólnopolskim Rajdzie Rowerowo-Pieszym Adwokatów WIOSNA BIKE 2015, Białka Tatrzańska 21-24 maja 2015 r.”
- Izabela Nysztal i adw. Łukasz Nysztal: „Za wytrwałość w pokonaniu motocyklem najdłuższej odległości dzielącego Zwycięzcę od Białki Tatrzańskiej, w których odbył się w VII Ogólnopolski Zlot Motocyklowy Adwokatów WIOSNA RIDERS 2015, Białka Tatrzańska 21-24 maja 2015 r.
- adw. Andrzej Hussar: „Za zwycięstwo w Konkursie na Najsympatyczniejszą/Najsympatyczniejszego Rowerzystkę/Rowerzystę V Ogólnopolskiego Rajdu Rowerowo-Pieszego Adwokatów WIOSNA BIKE 2015, Białka Tatrzańska 21-24 maja 2015 r.”
- apl.adw. Anna Żarnowiecka: „Za zwycięstwo w Konkursie na Najsympatyczniejszą Piechurkę V Ogólnopolskiego Rajdu Rowerowo-Pieszego Adwokatów WIOSNA BIKE 2015, Białka Tatrzańska 21-24 maja 2015 r.” 
- adw. Maciej Burzyński: „Za zwycięstwo w Konkursie na Najsympatyczniejszego Motocyklistkę VII Ogólnopolskiego Zlotu Motocyklowego Adwokatów WIOSNA RIDERS 2015, Białka Tatrzańska 21-24 maja 2015 r.”. Trudno bowiem było nie docenić Burzy za jego uśmiech, optymizm i rozważania o tym, co zrobi z tylnym kołem swojego „motocykla”.
Szczególna nagroda przypadła również naszemu drogiemu Komandorowi - adw. Jarosławowi Szczepaniakowi - „Puchar Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi dla Najaktywniejszego Użytkownika Forum Klubu Motocyklowego Adwokatury Polskiej Białka Tatrzańska 21-24 maja 2015 r.”.
 
Sobotni poranek motocykliści rozpoczęli zwyczajowo od wizyty w domu dziecka. Prezenty, zebrane dzień wcześniej datki finansowe oraz możliwość dotknięcia, a nawet przegazowania zielonej strzały Józka była dla dzieciaków niezapomnianym przeżyciem. Atmosfera udzieliła się również opiekunkom domu dziecka - siostrom Zgromadzenia Zakonnego Sióstr Serafitek, które pomimo habitów również postanowiły zaznać przyjemności jazdy jako plecak na motocyklu. 
Następnie grupa motocyklowa udał a się ponownie na Słowację do Czerwonego Klasztoru z XIV wieku, poznając historię zakonów kartuzów i kamedułów. Odnowieni duchowo, wracając na polską stronę gór udaliśmy się na grilla na zaproszenie krakowskiego dziekana – mec. Pawła Gierasa. W szczególności dojazd na miejsce grilla, biegnący stromą i coraz węższą ścieżką utkwił wszystkim w pamięci. I pogoda stawała się też z każdą chwilą coraz lepsza.
Po powrocie do hotelu ponownie można było podnieść wiedzę i zdobyć punkty szkoleniowe za udział w wykładzie adw. Aleksandra Guta „Szkody Komunikacyjne”, w którym m.in. podjęto tematykę odpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego za wyrządzone szkody w świetle obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.
Istotnym elementem sobotniego popołudnia było zebranie Klubu Motocyklowego Adwokatury Polskiej. W jego trakcie przyjęto do Klubu nowych członków i sympatyków. Podjęto również uchwałę o rozpoczęciu rozmów z Kongresem Polskich Klubów Motocyklowych o warunkach przyłączenia się Klubu Motocyklowego Adwokatury Polskiej. Zaprezentowano również kronikę klubu i wybrano na kronikarza Sylwię Nakonieczną. 
Sobotni wieczór upłynął przy akompaniamencie prawdziwej góralskiej kapeli, która przygrywała biesiadnikom w kolacji w stylu ludowym. W trakcie tego wieczoru motocykliści w zielonych koszulkach klubowych opanowali część taneczną sali. Przyszedł również czas na podziękowania i pożegnania. Szczególne podziękowania za przygotowanie niezapomnianej imprezy należą się dla adw. Stanisława Estreicha, przewodniczącego Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki Naczelnej Rady Adwokackiej, adw. Jarosława Szczepaniaka, komandora Klubu Motocyklowego Adwokatury Polskiej, adw. Stanisława Kowalczyka, pełniącego rolę pilota oraz głównego organizatora rajdu oraz adw. Pawła Kozaka. Impreza nie odbyłaby się również bez wsparcia Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie przy współpracy Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi.
 
adw. Łukasz Nysztal
 
Galeria: 
Naciśnij by obejrzeć