English

Licznik odwiedzin

1317866
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkich
109
112
221
1313983
11410
10254
1317866

Wiosna Riders 2022 - relacja

Utworzono: 22 maj 2022
Łukasz Nysztal Odsłony: 2309

Wiosna Riders po 9 latach powróciła na Mazury. Motocykliści i piechurzy w dnia 19-22 maja 2022r gościli w Hotelu Star Dadaj k. Olszyna, położonym bezpośrednio nad j. Dadaj. Jak zwykle uczestnicy zjechali się z różnych stron Polski – Wrocławia, Rzeszowa, Lublina, Warszawy, a nawet z Jeleniej Góry w ilości blisko 40 maszyn.
Pogoda w dniu rozpoczęcia XIII Wiosna Riders była wyśmienita. Bezchmurne niebo i wręcz letni upał pozwoliły wszystkim zlotowiczom dotrzeć bezpiecznie do hotelu i rozkoszować się przepięknym zachodem słońca na pomoście. 
 
Pierwszego dnia rajdu motocykliści ruszyli na objazdówkę, której docelowym miejscem były Bunkry w Mamerkach oraz punkt widokowy – Most Sztynorcki między jeziorami Dargin i Kirsjaty. Następnie krętą drogą z Giżycka do Mrągowa zlotowicze wrócili do hotelu. W tym samym czasie grupa piesza korzystała z uroków jeziora Dadaj, korzystając ze sprzętu pływającego udostępnionego przez Hotel. 
 
 
 
Popołudniową porą, w urokach otaczającej przyrody Sędzia SR w Mrągowie – Krzysztof Połomski przeprowadził szkolenie zawodowe z prawa cywilnego: Skuteczna obrona pozwanego przed roszczeniami firm windykacyjnych oraz z procedury cywilnej związanej z obciążaniem nieruchomości obciążonych użytkowaniem wieczystym ograniczonymi prawami rzeczowymi i zniesieniem współużytkowania wieczystego. 
 
 
Po intensywnym szkoleniu przyszedł czas na rozrywkę. Na tradycyjnym uroczystym Balu Komandorskim wręczono puchary dla najwytrwalszego piechura (adw. Agaty Koschel-Sturzbecher, Piotra Stuchbecher i ich 2-letniego syna Nikodema) , za pokonanie najdłuższej trasy motocyklem (adw. Krzysztofa Sójki) oraz dla najsympatyczniejszej zlotowiczki (adw. Małgorzaty Banach). 
 
 
 
 
W sobotni poranek pogoda nie rozpieszczała zlotowiczów. 10 stopni, deszcz i wiatr - w takich warunkach odwiedziliśmy Mikołajki. Po powrocie do Hotelu motocykliści wzięli udział w kolejnym szkoleniu – równie ważnym jak szkolenie zawodowe. Ratownik medyczny Tomasz Charaziński przeprowadził szkolenie praktyczne z pierwszej pomocy, w tym z prowadzenia resuscytacji z wykorzystaniem defibrylatora AED. Uczestnicy mogli na manekinie przeprowadzić symulowaną akcję reanimacyjną, która doprowadziła do przywrócenia normalnej akcji serca i ozdrowieniem manekina! Dzień zakończył się pożegnalną kolacją grillową, która wraz tańcami przy muzyce DJ Tomka przeciągnęła się do późnych godzin nocnych. 
 
W niedzielny poranek przyszedł czas na pożegnanie zlotowiczów i powrót do domu. 
 
Impreza została zorganizowana przez Komandora Klubu Motocyklowego Adwokatury Polskiej adwokat Małgorzatę Banach, Przewodniczącego Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki Naczelnej Rady Adwokackiej (NRA) adwokata Stanisława Estreicha oraz Komandora Rajdu adw. Łukasza Nysztala.